نرم افزار : نیازه دارای دو نسخه نرم افزار اندروید وios برای کاربران و دو نسخه نرم افزار اندروید وios نیز برای متخصصان می باشد که می توانید این نرم افزار را جهت نسخه اندروید از کافه بازار و نسخه ios از sibapp دریافت نمایید.

تعاریف و اصطلاحات :

اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است به شرح زیر است :

1-شرکت : شرکت نیاز خدمت رسان امروز که نسبت به ارائه خدمت نرم افزار نیازه اقدام می نماید .

2-نیازه: نام اپلیکیشن مورد استفاده کاربران جهت خدمت رسانی

3-کاربر : شخصی حقیقی یا حقوقی است که جهت دریافت خدمات از نرم افزار نیازه، از طریق اینترنت به اپلیکیشن و یا وب سایت نیازه متصل و از خدمات مربوط به این سامانه بهرمند می گردد.

4-نیازرسان : شخصی حقیقی است که در اپلیکیشن نیازه پس از احراز شرایط لازم، به منظور خدمت رسانی به کاربر ثبت نام کرده و خدماتی را انجام می دهد.

5- تامین کننده : تولید کنندگان معتبر و یا وارد کنندگان رسمی که به واسطه سامانه نیازه محصولات خود را در فروشگاه اینترنتی نیازه به فروش می رسانند

6-حساب کاربری : حسابی که اشخاص ( اعم از کاربر و نیازرسان) جهت استفاده از خدمات نرم افزار نیازه در اپلیکیشن ایجاد کرده اند.

6-1- در حساب کاربری، کاربر و نیازرسان، با هربار استفاده از نیازه می پذیرند که قوانین و مقررات جاری نیازه را به صورت کامل مطالعه کرده و به آن پایبند باشند.

6-2- جهت استفاده از اپلیکیشن نیازه، هر کاربر و نیازرسان، تنها مجاز به داشتن یک حساب کاربری می باشند.

6-3-تنها افراد بالای 18 سال و دارای وجاهت قانونی میتوانند نسبت به ساخت حساب کاربری اقدام نمایند.

6-4- کاربر جهت استفاده از حساب کاربری خود می بایست مشخصات خود از قبیل، نام و نام خانوادگی، ایمیل و شماره تلفن فعال همراه خود را در نرم افزار نیازه ثبت کنند. لازم به ذکر است این اطلاعات باید به صورت کاملا صحیح و دقیق درج گردیده و صحت اطلاعات حساب بر عهده کاربر می باشد، در صورت عدم درج اطلاعات صحیح شرکت مجاز است نسبت به مسدود نمودن حساب کاربری شخص مورد نظر اقدام نماید.


قوانین عمومی :

۱-۱- نظر به این که کاربران از طریق نرم افزار نیازه به نیاز رسان معرفی می گردند، نیازرسان متعهد است از هر دریافتی خود از کاربران (حق الزحمه کار)، ده درصد آن را به عنوان "حق استفاده از نرم افزار نیازه" به شرکت بپردازد.

۲-۱- نیازرسان با امضا این قرارداد به شرکت نیاز خدمت رسان امروز اختیار می دهد هر زمان بنا به تشخیص خود، مبلغ قرارداد را تغییر دهد. در چنین فرضی، مبلغ جدید از طریق نرم افزار نیازه و پیام کوتاه به کاربر اطلاع داده خواهد شد و نامبرده حق هر گونه اعتراض در این خصوص را از خود سلب و ساقط می نماید.

2)تعهدات نیازرسان

نیازرسانی که قصد فعالیت در سیستم کاری نیازه را دارد لازم است متن قوانین و مقررات را به طور کامل مطالعه و سپس اقدام به عضویت نماید.

ورود نیازرسان به سامانه نیازه و اقدام به فعالیت و ارائه خدمات به کاربران و مشتریان نیازه به معنای آگاه بودن از شرایط و قوانین و پذیرفتن آنهاست تمامی قوانین و مقررات نیازه منطبق و بر پایه قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و کسب و کارهای مجازی و قوانین حمایت از حقوق مصرف کنندگان است.

1-1- نیازرسان موظف است مدارک شناسایی خود از جمله تصویر کارت ملی و شناسنامه، گواهی سوء پیشینه و گواهی عدم اعتیاد و وجه تضمینی جهت ضمانت حسن انجام کار را در اختیار نیازه قرار دهد.

2-1- نیازرسان متعهد است حق استفاده و بهره برداری از نرم افزار نیازه را به شرکت پرداخت نماید. در صورتی که این کار تا زمان یک ماه انجام نگردد، علاوه بر تکلیف به پرداخت این مبالغ، شرکت می تواند وجه تضمین نیازرسان را که در اختیار شرکت می باشد(سفته) به اجرا بگذارد.

3-1- نیازرسان متعهد است پس از پذیرش درخواست کاربر، شخصاً در محل حاضر و از اعزام افراد دیگر به جای خود، اجتناب نماید. در صورت تخلف از مفاد این بند، حساب کاربری نیازرسان مسدود شده و شرکت میتواند وجه تضمین نیازرسان را که در اختیار شرکت می باشد(سفته) به اجرا بگذارد.

4-1- نیازرسان متعهد می گردد پس از اتمام کار، از تماس شخصی با کاربرانی را که از طریق نرم افزار نیازه به وی معرفی شده اند، اجتناب نماید. در غیر این صورت، در صورت شکایت کاربر ذکر شده، نیازرسان متخلف، به مراجع قانونی ارجاع داده خواهد شد.

5-1- نیازرسان موظف است پس از پذیرش انجام خدمت، ظرف زمان متعارف، در مبدأ (نشانی که در درخواست خدمت ثبت شده است) حضور یابد. تخلف از این امر، شرکت را مجاز خواهد نمود ضمن دریافت هزینه انجام خدمت، خسارت ناشی از ایراد ضرر به حسن شهرت نیازه را مطالبه نماید. همچنین درصورت تکرار مورد فوق نیازه این حق را دارد که حساب کاربری نیازرسان را مسدود نماید.

6-1- نیازرسان موظف است قیمت تعیین شده توسط نرم افزار نیازه را از کاربر مطالبه نماید. مطالبه مبلغ مازاد، نیازه را مجاز خواهد نمود ضمن جریمه نیازرسان به مبلغ چهار برابر قیمت انجام خدمت، حساب کاربری ایشان را مسدود نماید.

7-1- نیازرسان موظف است اعتبار تجاری نرم افزار نیازه را در همه حال در نظر گرفته، برای حفظ اعتبار تجاری نرم افزار، از خود حسن خلق نشان داده، مراتب نزاکت ، ادب و امانت داری را در قبال کاربر داشته، لباس کار ارائه شده از طرف نیازه را استفاده نموده نیازرسان حق هر گونه اعتراض در این خصوص را از خود سلب و اسقاط می نماید.

8-1- نیازرسان متعهد است در استفاده از خدمات نیازه، تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت نموده، نرم افزار را برای اهداف قانونی به کار گیرد. بدیهی است در صورتی که نیازرسان در طول انجام خدمت موضوع قرارداد حاضر، مرتکب رفتاری گردد که از نظر قوانین جمهوری اسلامی ایران جرم تلقی گردد،نیازه در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

9-1- نیازرسان صراحتاً اعلام می دارد که از قوانین مرتبط در حوزه فعالیت خود اعم از قوانین مالیاتی ( مالیات بر درآمد و ...) صنفی و ... مطلع بوده، ملزم به رعایت آن ها می باشد. در صورتی که به علت عدم رعایت هر یک از این قوانین از سوی نیازرسان ، نیازه از سوی مراجع صالح قانونی و قضایی محکوم به پرداخت وجهی گردد، کاربر موظف است این مبلغ را به انضمام ۱۰ درصد از آن ( به عنوان جریمه) به شرکت پرداخت نماید.

10-1- مسؤولیت تمامی فعالیتهایی که از طریق حساب کاربری، انجام می شود مطلقاً به عهده شخص نیازرسان است، لذا ضروری است نیازرسان ، در حفظ اطلاعات حساب کاربری خود از جمله نام کاربری و رمز عبور خود حداکثر تلاش خود را به کار گرفته، تا مانع استفاده دیگران از آن گردد. در صورتی که نیازرسان نسبت به دسترسی شخص و یا اشخاص دیگری به حساب کاربری خود شک دارد، ضروری است نیازرسان در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نماید و در صورت ضرورت، نیازه را مطلع نماید تا حساب کاربری مذکور را مسدود نماید.

11-1-نظر به این که نیازه، تنها خدمات نرم افزاری ارائه داده، ایجاد ارتباط میان نیازرسان و کاربر را تسهیل می نماید، نیازرسان تنها "استفاده کننده" از این خدمات بوده لذا نمی تواند تحت عناوینی چون رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت مدعی حقی نسبت به نیازه باشد.

12-1- نیازرسان می پذیرد این قرارداد جهت همکاری میان نیازه و ایشان بوده و نیازه هرزمان و به هر دلیلی نسبت به بستن حساب کاربری ایشان اقدام نماید حق هیچگونه اعتراضی از سوی نیازرسان نخواهد بود.

13-1- نیازرسان موظف است در صورت تمایل به قطع همکاری با نیازه، مراتب را یک ماه قبل به صورت کتبی به نیازه اعلام دارد. خاتمه قراداد منوط به تسویه حساب کامل می باشد.

14-1- نیازرسان متعهد می گردد یک شماره شبا به نام خود را به نیازه تحویل نموده ، تا پس از پرداخت حق الزحمه انجام خدمت، نیازه، این مبالغ را پس از کسر سهم خود به این حساب واریز نماید. کاربر اقرار می نماید که واریز به این حساب، به منزله پرداخت به شخص ایشان بوده و کاربر نمی تواند در آینده مدعی عدم پرداخت گردد.

15-1- نیازرسان متعهد است ظرف 30 روز از تاریخ امضای قرارداد، گواهی عدم سوءپیشینه کیفری و عدم اعتیاد خویش را از مراجعه مربوطه اخذ و آن را به نیازه ارائه نماید. بدیهی است مسوؤلیت اصالت و صحت اطلاعات مندرج در گواهی های مربوطه به عهده کاربر می باشد. در صورت عدم ارائه این گواهی ها از سوی نیازرسان ، نیازه حساب کاربر را مسدود می نماید.

16-1- نیازرسان متعهد می گردد در زمان انجام خدمات از استعمال دخانیات خودداری نماید.

17-1-تبلیغ رقبا و اپلیکیشن های مشابه برای نیازرسان ممنوع بوده و در صورت مشاهده حساب کاریری ایشان مسدود می گردد.

18-1- مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات نیازه به عهدۀ نیازرسان است.

19-1- پس از اتمام خدمات از سوی نیازرسان طرف قرارداد، نیازرسان موظف است تا 72 ساعت نسبت به حسن انجام کار و رضایت مشتری تعهد نماید، در صورت عدم انجام این کار بر اساس ضوابط نیازه با نیازرسان برخورد خواهد شد.

20-1- نیازرسان موظف است در حفط و نگهداری اشیای کاربر در منزل وی نهایت دقت را انجام دهد و هرگونه مشکل احتمالی بر عهده نیازرسان خواهد بود.

21-1- قرارداد پیش رو، از تاریخ ورود به نرم افزار به مدت یک سال معتبر و لازم الاجراست و پس از آن، به طور خودکار به صورت سالانه تمدید خواهد شد مگر این که نیازه مایل به ادامه همکاری با نیازرسان نباشد که در این صورت حساب کاربری نیازرسان توسط نیازه مسدود خواهد شد و این امر به منزله مخالفت با تمدید قرارداد و در نتیجه پایان رابطه قراردادی فی مابین خواهد بود.

22-1- پروژه هایی که نیازرسان می پذیرد به هیچ عنوان حق انصراف از آن را ندارد مگر در مواردی که 2 ساعت زمان به انجام پروژه باقی مانده باشد که موظف با هماهنگی با تیم پشتیبانی می باشد و یک امتیاز منفی دریافت خواهد نمود.

23-1- در صورتی که نیازرسان پروژه ای را قبول کرده باشد ولی در محل حاضر نشود و آن پروژه را انجام ندهد دو امتیاز منفی از وی کسر خواهد گردید و در صورتی که امتیازات منفی به عدد شش برسد حساب کاربری ایشان مسدود می گردد.

24-1- در صورتی که نیازرسان در زمان انجام خدمت از لباس کاری که توسط نیازه به ایشان تحویل داده شده استفاده نکند به ازای هربار یک امتیاز منفی و درصورتی که این امتیاز منفی به عدد سه برسد ملزم به دادن تعهد کتبی و درصورت افزایش امتیاز منفی به عدد شش، حساب کاربری ایشان مسدود می گردد.(لازم به ذکر است نیازه با استفاده از نظر سنجی که پس از اتمام خدمت و توسط بخش کال سنتر خود از مشتریان صورت می پذیرد از پوشیدن لباس کار توسط نیازرسان اطلاع پیدا خواهد نمود.)

25-1- نیازرسان نباید چند سفارش را به صورت همزمان قبول نماید و باید به این نکته توجه داشته باشد که سفارشات دریافتی از نظر ساعت و تاریخ باهم تداخل نداشته باشند و درصورت رعایت نکردن این موضوع موظف به انجام خدمات دریافتی می باشد و در غیر این صورت علاوه بر کسب امتیاز منفی موظف به پرداخت خسارت مالی و اعتباری وارد شده به نیازه می باشد.

26-1- در صورتی یک نیاز رسان فعال محسوب می گردد که در ماه حداقل شش سفارش را قبول و انجام داده باشد.

قوانین پروژه های فوری :

پروژ هایی که فقط سه ساعت از زمان ثبت پروژه توسط کاربر تا انجام آن باقی مانده باشد پروژه فوری محسوب می شود. نیازرسانی که پروژه های تخفیف دار و یا فوری را قبول و به انجام می رسانند یک امتیاز مثبت اخذ می نمایند که با کسب امتیازات مثبت کافی کارمزد کمتری در پروژ های بعدی خود پرداخت می نمایند. اگر در یک پروژه فوری، نیازرسان به تجهیزات و یا ابزار لازم و خرید از فروشگاه نیازه را داشت، این امر را باید به اطلاع بخش پشتیبانی فروش نیازه رسانده تا کالای درخواستی همزمان با حضور نیازرسان در محل برسد، لازم به ذکر است این قانون برای سفارشاتی می باشد که تا قبل از ساعت 16 در روزهای کاری و پنج شنبه ها تا ساعت 12 به ثبت برسند، در غیر این صورت به اولین روز کاری آتی موکول می گردد و در روزهای تعطیل فروشگاه تعطیل می باشد و در ضمن مواقع انتخاب کالا از فروشگاه، کالاهایی را انتخاب نماید که امکان ارسال سریع آن وجود داشته باشد و حداقل این نوع سفارش را 24 ساعت قبل از زمان انجام پروژه ثبت و رزرو نماید.

3)تعهدات کاربر

1-2- هرکاربر مجاز به داشتن یک حساب کاربری می باشد.

3-2- کاربر جهت استفاده از حساب کاربری خود، می بایست مشخصات خود از قبیل نام و نام خانوادگی، ایمیل و شماره تلفن همراه خود را در نرم افزار نیازه ثبت نمایند، لازم به ذکر است این اطلاعات باید به صورت کاملا صحیح و دقیق درج گردیده و صحت اطلاعات بر عهده کاربر می باشد.

4-2- نیازه ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر ارائه کند که با وارد کردن این کدها در نرم‌افزار، یا درصدی از هزینۀ خدمات کاسته یا درصدی از هزینۀ خدمات پس از آن به کاربر برگردانده ‌شود و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در اپلیکیشن نیازه اضافه ‌شود. نحوۀ ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آنها، منوط به تشخیص و صلاحدید نیازه بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.

5-2- کاربر می‌پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود دارد مستقل از روش کسب آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک باشد یا در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی که شرکت در اختیار آنها قرار می‌دهد یا هر روش دیگری) فقط برای استفاده از خدمات نیازه قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.

6-2- مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات نیازه به عهدۀ کاربر است.

7-2- کاربر می‌پذیرد که اجازۀ انتقال یا فروش کدها را به اشخاص دیگر ندارد. همچنین کاربر مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند ( حتی اگر نیازه در فضاهای عمومی به نحوی که در دسترس عموم است، این کدها را منتشر کرده باشد )مگر اینکه نیازه رسماً این اجازه را به آنها داده باشد.

8-2- کاربر می‌پذیرد کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه خدمت به وی داده می‌شود، ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که شرکت برای ارائه این کدها هزینه ای از کاربر دریافت نمی‌کند، این حق برای شرکت محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین درصورتی که شرکت تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.

9-2- کاربر می‌پذیرد که نیازه تنها یک خدمت نرم‌افزاری است که ارتباط بین مشتریان ونیازرسان را جهت توافق بر انجام یک خدمت فراهم می‌کند. در نیازه، نیازرسان مختار است یک درخواست خدمت را بپذیرد یا رد کند، همچنین کاربر مختار است پس از ارسال درخواست خدمت، مشخص شدن نیازرسان و قبل از آغاز عزیمت نیازرسان به نقطه مبداء، خدمت را لغو کند یا خیر. لذا هر خدمتی که مشتری با نیازه انجام می‌دهد باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل بین نیازه و مشتری در نظر گرفته شود. 

10-2- کاربر می بایست در هنگام حضور نیازرسان ، اشیای قیمتی از قبیل جواهرات، وجوه نقد و یا سایر اشیای قیمتی را در دسترس قرار ندهد و در حفظ و نگهداری آنها نهایت دقت را داشته باشد و قبل از خروج نیازرسان از کنترل لوازم منزل خود مطمئن شده و هرگونه مشکلی در این زمینه را اطلاع دهد.

3) تعهدات تامین کننده :

1-3- مسئولیت محتوا، قیمت، عکس ها، موجودی و خدمات پس از فروش کالاها بر عهده تامین کننده می باشد.

2-3- گارانتی کالاهای عرضه شده در سامانه نیازه بر عهده تامین کننده بوده و به مشتری ارائه می شود.

3-3- در صورت خرید کالا از سوی کاربر کلیه مسئولیت تامین کالا بر عهده تامین کننده بوده و تیم پشتیبانی نیازه این جریان را پشتیبانی و پیگیری خواهد نمود.

4-3- در صورت بروز مشکل بین کاربر و تامین کننده، تیم پشتیبانی نیازه پیگیری های لازم را انجام داده و در صورت رفع نشدن مشکل، کاربر این حق را دارد که از طریق مراجع ذی صلاح موضوع را پیگیری نماید

5-3- فروش کالا به مشتری نهایی توسط تامین کننده صورت می پذیرد و نیازه صرفاً زیرساخت انجام فروش را فراهم می نماید. لذا مسئولیت صدور فاکتور در وجه مشتری نهایی بر عهده تامین کننده می باشد و نیازه مسئولیتی در قبال آن و مسائل مربوط به آن ندارد.

6-3- تامین کننده تضمین می نماید که تمامی کالاهای تحویلی به مشتری مطابق قوانین جمهوری اسلامی تولید شده و یا از مبادی رسمی کشور وارد گردیده است. همچنین کالاها اصل، دارای گارانتی، نو و سالم و مطابق توصیفات اعلام شده از نظر کیفیت، رنگ ،اندازه، جنس، نحوه نگهداری و شستشو و سایر ویژگی ها خواهد بود و در صورت خرابی ویا برگشت کالا مطابق با گارانتی محصول را مرجوعی پذیرفته و آن را با محصول نو جایگزین و ارسال دوباره نماید(هزینه ارسال ودریافت مجدد کالا بر عهده فروشنده می باشد) و چنانچه در این ارتباط خسارتی به سامانه نیازه یا مشتری نهائی وارد آید، تامین کننده متعهد به جبران خواهد بود.

7-3- از آنجا که طبق مقررات قانون تجارت الکترونیک تامین کننده متعهد به رعایت مهلت هفت روزه جهت انصراف مشتری و استرداد کالا می باشد،تامین کننده با پذیرش تعهدات ناشی از مقررات موصوف و سایر مقررات مربوط به این نوع تجارت،متعهد می شود کالاهای مرجوعی را بپذیرد.

8-3- تامین کننده اعلام می دارد که مالک کالا بوده و معارض ندارد و حقوق مالکیت صنعتی (در صورت وجود)، مالکیت معنوی و سایر حقوق قانونی و عرفی، متعلق به او می باشد یا حق بهره برداری از این حقوق و عرضه کالاهای مربوطه را دارد و مطابق قوانین ج.ا. ایران مجاز به فعالیت اقتصادی و تجاری می باشد.

9-3-تامین کننده متعهد است که در صورت اعمال هرگونه تغییر در نوع و بهای کالا، توقف تولید یا عرضه محصول، و همچنین تخفیفهای ارائه شده به سایر خریداران، در اسرع وقت نیازه را مطلع نماید. در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارت های وارده به نیازه و مشتری نهایی، برعهده تامین کننده می باشد.

11-3- تامین کننده در صورت توافق با نیازه جهت همکاری برای تخفیفات ، تبلیغات ، فروش ، برگزاری سمینارها و کلاس های آموزشی ، همکاری لازم را انجام دهد.

12-3-تامین کننده متعهد می گردد سفارشات ارسالی از مشتریان نیازه را به سرعت پیگیری و ارسال نماید و در سفارشاتی که ارسال آنها با برچسب فوری مشخص شده اند، حداکثر 2 ساعت از زمان اعلام سفارش اقدام به ارسال نمایند.بدیهی است کلیه خسارت هایی که در صورت رعایت نکردن این بند توسط فروشنده متوجه نیازه و مشتری نهایی باشد , تامین کننده موظف به پرداخت خسارت وارده خواهد گردید.

13-3- تامین کننده مطابق بخشنامه سازمان امور مالیاتی نیازی به صدور صورتحساب فروش موضوع آئین نامه اجرایی 95 قانون مالیات های مستقیم ندارد و فروش های صورت پذیرفته توسط نیازه به نیابت از خود را در سامانه معاملات فصلی به نام خریدار نهایی ارسال خواهد نمود.اطلاعات خریدار نهایی مطابق پنل فروش قابل دریافت می باشد.

همچنین نیازه برای کالاهای فروش رفته به نیابت از تامین کننده فاکتور فروش موضوع قانون مالیات های مستقیم را صادر و برای مشتری ارسال می نماید. نیازه درآمدهای حاصل از ارائه خدمات خود به تامین کننده و قراردادهای منعقده با تامین کننده را جهت رعایت مفاد مواد 169 و 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم،به سازمان امور مالیاتی گزارش خواهد کرد .

تبصره 1) در صورتی که کالاهای فروخته شده توسط تامین کننده از طریق درگاه اینترنتی در گزارش مالیاتی مشتری،به عنوان خرید از نیازه اظهار و ابراز شود، تامین کننده مسئول رفع اشتباه از طریق مکاتبه با مراجع ذی صلاح است و در صورت عدم اقدام به موقع مسئول جبران خسارات وارده به نیازه خواهد بود .

4) فروشگاه :

1-4- ارسال کالاها در فروشگاه نیازه به چندین عامل بستگی دارد

کالاهایی که امکان ارسال کالا در همانروز وجود داشته باشد اگر تا قبل از ساعت 16 ثبت شوند در زمان ثبت شده ارسال می گردند ولی اگر بعد از ساعت 16 ثبت شوند در اولین روز کاری پیش رو ارسال انجام خواهد شد.

کالاهایی که امکان ارسال در همانروز را نداشته باشند در بازه زمانی مشخص شده و با اطلاع و نظر مشتری ارسال خواهند شد

2-4- ساعت کاری فروشگاه در روزهای کاری از ساعت 9 تا 16 و پنج شنبه ها 9 الی 12 فعال می باشد. در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی فروشگاه نیازه تعطیل می باشد.

3-4- نظر به اینکه نیازه به عنوان رابط بین مشتری و تامین کننده می باشد لذا تحویل کالاهای ثبت شده از جانب مشتری بر عهده تامین کننده می باشد.

4-4- جهت ارسال به موقع و سریع کالاهای ثبت شده، کاربر می بایست آدرس پستی دقیق خود را ثبت نموده تا در زمان مقرر کالاهای مورد نیازش را دریافت نماید.

5-4- هزینه های مربوط به ارسال کالاهای ثبت شده بر عهده مشتری می باشد.

تبصره) نیازه با توجه به حجم، وزن و ابعاد کالای ثبت شده از جانب مشتری، ارزانترین و به صرفه ترین روش را برای ارسال کالا انتخاب نموده و کالا را برای مشتری ارسال می نماید.

6-4- در صورتی که دریافت کالا در زمان مقرر صورت نپذیرد تیم پشتیبانی نیازه سفارش مورد نظر را پیگیری نموده و به اطلاع مشتری خواهد رساند

7-4- پرداخت وجه کالا در فروشگاه نیازه فقط به صورت آنلاین و از طریق درگاههای بانکی در سیستم شاپرک امکان پذیر است.

5) تعهدات نیازه

1-5- نیازه متعهد است کلیه آموزش های لازم جهت استفاده از نرم افزار نیازه را به صورت رایگان به کاربر و نیازرسان ارائه دهد.

2-5-نیازه متعهد است با اطلاع از بروز نقص در نرم افزار نیازه، نسبت به رفع آن اقدام نماید و در همه حال، موظف به پشتیبانی فنی از نرم افزار می باشد.

3-5- در مواردی که هزینه انجام خدمات توسط کاربران از طریق آنلاین پرداخت می شود، نیازه متعهد است پس از کسر مبلغ قرارداد مقرر، مابقی آن را به حساب معرفی شده از سوی نیازرسان واریز نماید.

4-5- خدمات نیازه ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که شرکت نیازه کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و نیازه مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.

6)قوانین اختصاصی :

این سرویس شامل خدمات فراوانی می باشد که جهت خدمات زیبایی نیازه(آرایشگاه و پیرایشگاه) که مورد استفاده آقایان و بانوان می باشد و با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران و برای حفظ اطلاعات و امنیت مشتریان و متخصصان ارائه کد ملی توسط مشتریان الزامی می باشد و همچنین تعیین جنسیت مشتری نیز از دیگر الزامات این خدمات است.

لازم به یادآوری است تمامی اطلاعات مشتریان نزد نیازه محفوظ بوده و در اختیار هیچ شخصی قرار نخواهد گرفت

جهت استفاده از این سرویس رعایت موارد ذکر شده الزامی است.

2-6- یکی دیگر از خدمات ارائه شده در بخش سلامت، مراقبت و زیبایی خدمات آزمایشگاه است، این سرویس توسط آزمایشگاههای منتخب و دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت صورت می پذیرد و نیازه به عنوان یک رابط آسانتر نمودن دسترسی کاربران به آزمایشگاه را برعهده خواهد داشت و تمامی مراحل آزمایش توسط آزمایشگاههای مذکور صورت می پذیرد.

با ثبت درخواست آزمایش، کاربر می بایست تمامی قوانین مربوط به بیمه را رعایت نموده و هویت شخص آزمایش دهنده با مشخصات موجود در دفترچه درمانی یکی بوده و در صورت عدم مطابقت این امر، نمونه گیر مجاز خواهد بود از گرفتن نمونه خودداری نموده و کاربر موظف به پرداخت هزینه ایاب و ذهاب نمونه گیر است وتخلف از این موضوع بر عهده شخص نمونه گیر و کاربر می باشد.

3-6- در رابطه با محصولات آرایشی و بهداشتی ،ضوابط و شرایط ذیل نافذ میباشد:

محصولات آرایشـی و بهداشـتی وارداتی و تولید داخل:

دارا بودن پروانه بهداشتی ورود و سایر مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو

دارا بودن برچسب اصالت و سلامت از سازمان غذا و دارو

الزام به توزیع و عرضه از طریف نمایندگی ها و شبکه توزیع دارای مجوز از سازمان غذا و دارو

رعایت نظام ردیابی و رهگیری محصولات، به نحوی که در صورت لزوم سازمان غذا و دارو امکان شنا سایی مصرف کننده نهایی و تامین کننده محصول را داشته باشد.